טיולי טרקטורונים בצפון הטיולים המוטוריים הטובים ביותר

גלו את האטרקציות הנסתרות בצפון! מלאו את הטופס כדי למצוא אטרקציה מושלמת להרפתקה והנופש הבא שלכם.

טיולי טרקטורונים בצפון טיולים מוטוריים – אטרקציה לכל המשפחה בין אם כתוצאה מן השירות הצבאי שרבים בישראל עוברים בצעירותם, ובין אם בגלל יצר ההרפתקנות המובנה בכולנו כישראלים – עם ישראל אוהב טיולים ואטרקציות מוטוריות בתנאי שטח מאתגרים, עם כל האדרנלין וההתרגשות הנלווית להם.

במיוחד בצפון הארץ, טיולי טרקטורונים וג'יפים הינם פופולאריים במיוחד

ישנן כמה תיאוריות מדוע הציבור בישראל אוהב מאוד טיול שטח, ובמיוחד טיולי שטח מוטוריים באמצעות רכבים ייעודיים המתאימים לתנאי שטח קשים.

אחת הסברות תולה את האהבה הציבורית הרבה לסוג זה של טיולים בשירות הצבאי שרבים מתושבי ישראל עוברים בצעירותם. חלק לא קטן משירות צבאי, במיוחד ביחידות השדה והיחידות הקרביות, כרוך בניווטים, סיורים ונסיעות בתנאי שטח אלו.

יש האומרים כי בעקבות זאת, "חיידק" טיולי השטח נדבק באותם צעירים, אם משום רצונם לחוות מחדש את ההתרגשות של היציאה לשטח, ואם בגלל האדרנלין וההתרגשות המובנים לתוך סיורים מעין אלו, אותה חוו כבר צבא.

אחרים תולים את אהבת טיולי האקסטרים ברכבי שטח ביצר ההרפתקנות המובנה כתכונה בישראליות עצמה – הרצון לשבור שגרה בדרך מרגשת ואפילו מעט מסוכנת, המחדדת את החושים ומעוררת אותם עם הזרמת אדרנלין לדם ודופמין למוח. לדברי האנשים הסבורים כך, הדבר הינו הרחבה של הסבר השירות הצבאי, אשר לא מכסה את האהבה לטיולי שטח מוטורים גם בקרב אוכלוסיות שפחות משרתות בצבא, כדוגמת רוב בני המיעוטים בישראל, המרבים לסייר בשטחי ישראל עם רכבי שטח מסוגים שונים.

צפון מדינת ישראל הינו אחד האזורים המבוקשים ביותר עבור ישראלים ותיירים לטיולים עם רכבי שטח שונים, כאשר טיולי טרקטורונים וטיולי ג'יפים מובילים את הקטגוריה הזו ללא ספק.

טיולי טרקטורונים

טיולי טרקטורונים הינם מסוג הפעילויות הכיפיות והמרתקות ביותר המותאמות לתנאי שטח בדרגות קושי משתנות, המצויים בשפע בצפון מדינת ישראל. איזור הצפון בישראל עשיר בשטחים מסוג זה, ולהבדיל מאיזור הדרום, הוא גם קרוב מספיק לנקודות יישוב ולאטרקציות נוספות, היכולות להשתלב כחלק מן הטיול הכללי.

טיולי טרקטורונים מתאימים כמעט לכל הגילאים, כאשר אין צורך ברישיון מיוחד מעבר לרישיון רכב רגיל על מנת לנהוג בטרקטורון. ישנם כמובן חוקי תנועה ייחודיים לסוג זה של רכב, אשר במקור הוגדר כרכב חקלאי האסור בנסיעה על כבישים, אולם מעבר לכך אין הכשרה מיוחדת שצריך לעבור על מנת לנהוג בטרקטורון.

טרקטורונים, בהיותם רכבים קטנים וזריזים, הינם רכבי שטח הנגישים כמעט בכל תנאי שטח, כולל בשטחים שגם רכבי השטח הכבדים ביותר לא יכולים לגשת אליהם. לכן טיולי טרקטורונים בצפון פופולאריים במיוחד ליד אגמים, נחלים ואזורים קשים לגישה, בגלל העבירות הגבוהה של הכלי עצמו.

טיולי טרקטורונים בכנרת הפכו בשנים האחרונות למבוקשים במיוחד, עד כדי פיתוח מסלולים מיוחדים לשם כך, ואפילו חברות המספקות סיורי טרקטורונים בסמוך לאגם הכינרת הכוללים הדרכה מאת מדריך מוסמך המספר על נקודות ציון במהלך המסלול, ומוביל את המטיילים לנקודות פיקניק והפסקה מיוחדות עם נוף מדהים לאגם הגדול בישראל.

טיולי ג'יפים בצפון

גם טיולי ג'יפים הינם מאוד פופולאריים עבור רבים מקרב תושבי ישראל. להבדיל מטרקטורונים, המותאמים בדרך כלל לנוסע אחד בלבד, ג'יפים יכולים להכיל משפחות גרעיניות שלמות, ובכך לשתף את חווית הנסיעה המשפחתית באותו הרכב.

לכן טיולי ג'יפים הפכו לאטרקציה משפחתית מבוקשת, אותה משפחות רבות עוברות כדי לצאת להרפתקה ביחד ואף לגבש עוד יותר את התא המשפחתי דרך התרגשות משותפת בתנאי שטח מאתגרים.

טיולי ג'יפים בצפון גם הם צברו פופולאריות רבה, עם ריבוי המסלולים בתוואי שטח בדרגות קושי שונות, אשר ההבדל ביניהם הוא בין היתר רמת הטלטולים שהרכב עובר. כמובן שג'יפים הינם רכבים המיועדים לשטח, בעלי הנעה ארבע גלגלית במקרי הצורך, אם כי עבירות השטח שלהם נמוכה מזו של טרקטורונים, מטבע הדברים.

קישורים ממומנים: 

איך לבחור בין טיולי טרקטורונים לטיולי ג'יפים

יש המתלבטים בבחירה בין טיולי ג'יפים לבין טיולי טרקטורונים. ההבדל העיקרי הוא כמובן בסוג הרכב, ובמאפיינים השונים שלו. טרקטורונים הינם בדרך כלל כלי רכב המותאם לנהג אחד, או מקסימום שניים. לכן, אם אתם משפחה או קבוצה גדולה, נדרשים מספר נהגים כשירים לנהיגה בטרקטורון השטח, על מנת להסיע את כל הקבוצה, אפילו אם אדם נוסף נלווה לכל נהג.

ג'יפים, לעומת זאת, הינם כלי רכב היכול להכיל מספר נוסעים – תלוי בגודל הג'יפ, כמובן – ולכן יש צורך בפחות נהגים על מנת להסיע את כל המשתתפים בתוואי השטח שייבחר עבור הטיול.

הבדל נוסף, וחשוב מאוד, הוא בבטיחות. טרקטורונים הינם כלים פתוחים וחסרי מיגון ביחס לג'יפ; בעת הנסיעה בהם, יש צורך בחבישת קסדות מגן, והסכנה גדולה יותר. לכן חשוב להתחשב גם בגיל של המשתתפים – ילדים קטנים אינם מתאימים עבור רכיבה על טרקטורונים בדרך כלל.

לעומת זאת, ג'יפ נחשב לרכב בטוח וממוגן אף יותר מרכב פרטי רגיל. הוא בנוי לנסיעות שטח, וממוגן בהתאם. כמובן שיש לחגור חגורות בטיחות לאורך כל הנסיעה, אולם בכך הוא אינו שונה מכל נסיעה ברכב פרטי רגיל.

טיולים עם טרקטורון לזוגות

לטיולי טרקטורונים יצא בצדק שם של פעילות אקסטרים, המזרימה אדרנלין לדם והתרגשות ללב. דווקא בגלל מאפיינים אלו, באופן מפתיע, טיולים אלו מבוקשים כבילוי רומנטי לזוגות אוהבים. הנסיעה המשותפת על טרקטורון, עם הקרבה הגופנית בין בני הזוג, היכולת לעצור בכל מקום לפיקניק רומנטי, וההרפתקה המשותפת הגלומה בטיול – היא שהופכת את הטיולים הללו עבור זוגות לאופציה כל כך אטרקטיבית.

עבור זוגות רבים, אקסטרים ורומנטיקה הולכים ביחד. במיוחד בצפון הארץ, אזור הגדוש בפעילויות אקסטרים זוגיות מכל הסוגים והמינים, ניתן למצוא את מנת האדרנלין המשותפת הדרושה לכם. טיול זוגי בטרקטורון, בין אם הזוג רוכב על אותו כלי או בשני כלים נפרדים, הינו בהחלט אופציה טובה מתוך שלל האפשרויות הללו.

 

ניווט מהיר במאמר
שייט קיאקים
שייט קיאקים בצפון – רשימה מומלצת

בשנים האחרונות, נרשמה עלייה חדה בפופולריות של ספורט ימי, במיוחד של שייט קיאקים. המונים שמים בוויז את נחל הירדן האייקוני, הכנרת השלווה, ואתרים מצוידים היטב

בחרו את התאריך

מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם האפשרי